Bilim ve teknolojiye karşı merakı tetikleyen, eğlenceli düzenekleriyle keşfetmeye ve öğrenmeye sevk eden Bilim Merkezimizde, süreli sergilerin yer alacağı ‘’Bir Dünya Keşif’’ sergi alanı dışında, sekiz temada 200’den fazla kalıcı sergi ünitesi ile yüz binlerce öğrenci ve aileye hizmet verilecektir.

BİR DÜNYA KEŞİF (Ziyarete Açık)

‘Bir Dünya Keşif’ isimli sergi alanında; Rezonans & Dalgalar, Görme & Algı, Elektrik & Manyetizma konularının işlendiği üç ana tema altında 50 den fazla sergi düzeneği yer almaktadır.

FİNANS

Ziyaretçilerin Finans alanındaki gelişmeleri ve teknolojiyle birlikte hayatımızdaki rolünü daha iyi anlayabilecekleri sergi galerisidir. Burada geçirecekleri zaman boyunca ziyaretçiler eğlenerek kazanç sağlayacağı bir deniyim yaşayacaklardır. Bu tema da onbeşin üzerinde düzenek bulunmaktadır.

OTOMOTİV

Otomotiv sektöründeki gelişmelerin ve altında yatan bilim ve teknolojinin keşfine, zevkine varacakları, etkileşimli bir şekilde deneyimleyerek hem eğlenip, hem de öğrenebilecekleri yirminin üzerinde sergi düzeneğinin yer aldığı galeridir.

ROBOTİK

Teknolojinin gelişimiyle birlikte hayatımıza giren robotlar, dijital cihazlar ve teknolojik ürünleri anlatan ondört sergi düzeneği yer almaktadır. Bu düzeneklerde teknolojinin temellerinden başlayarak, dünden bugüne robotik dünyasındaki gelişmeler ve gelecek teknolojiler hakkında öğretici ve deneyimleyici sergi galerileri yer almaktadır.

İLETİŞİM

İnsan hayatında iletişimin doğuşundan bugüne nasıl bir süreç izlediğini, bu süreçte gelişen teknolojiyle birlikte katettiği aşamaları, günümüzde kullanılan ileri teknolojik iletişim yöntemlerini ve gelecekte yapay zekâ teknolojisinin ilerlemesiyle bizleri nelerin beklediğine ışık tutan etkileşimli sergi galerisidir. Bu konuda yirminin üzerinde sergi düzeneği yer almaktadır.

VÜCUDUMUZUN 24 SAATİ

İnsan vücudundaki sistemleri keşfedebilecekleri bu sistemlere dokunarak ve içinde gezinerek kendi sistemlerini tanıyabilecekleri, organların görevlerine ve sağlıklı kalmaları için nelere dikkat edilmesi gerektiğini etkileşimli bir şekilde özümleyebilecek, teknolojinin sağlık alanında etkilerini birebir deneyimleyebilecekleri kırka yakın sergi düzeneği bulunmaktadır.

MAVİ GEZEGEN

Havacılık ve Uzay temasının işlendiği bu sergi galerisinde, yaşadığımız evren ve evrende bulunan güneş sistemi, yıldızlar, gezegen sistemi, galaksiler hakkında temel bilgiler verilmekle birlikte; havacılık alanındaki gelişmelerin, bu alandaki son teknolojik milli ürünlerin maketlerinin yanı sıra, birebir orijinallerinin sergilendiği ve etkileşimli sergi düzeneklerinin yer aldığı galeridir. Galeri içerisinde ellinin üzerinde sergi düzeneği yer almaktadır.

<

Bilim Üsküdar’dan Haberiniz Olsun

Bilim Üsküdar