27 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST'e katılmak için ziyaretçi kaydını oluştur, bu heyecana sen de ortak ol!

Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST 2023; ilk olarak 27 Nisan 1 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. 2 milyon 547 bin ziyaretçisi ile yeni rekorlara imza atan TEKNOFEST, teknoloji yarışmaları, girişim programı, nefes kesen hava gösterileri, ödül törenleri, sahne senin etkinliği, eğitici atölyeler, sergiler, sahne oyunları, çocuklara yaşatılan özel uçuş deneyimleri, hepsi birbirinden güzel etkinlikleri ile ziyaretçilerine bilim, teknoloji ve uzayla dopdolu unutulmaz bir serüven yaşattı. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 5 gün süren festival, heyecan ve gurur dolu anılara imza atarak 1 Mayıs’ta sona erdi.

TEKNOFEST 2023’ün ikinci festivali, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Etimesgut Havalimanı’nda 943.000 bin ziyaretçiyi ağırlayan TEKNOFEST Ankara’da, TEKNOFEST Girişim Yarışması ve TEKNOFEST’te ilk defa Deneyap Kart Robolig Yarışması gerçekleştirildi. 5 gün süren festivalde Mazhar Alanson Konseri, Tuluyhan Uğurlu Konseri, Tematik Sergi Alanları, Hava Gösterileri, Dikey Rüzgar Tüneli, Eğitici Atölyeler, Oyun Alanları, Pedallı Uçuş Etkinliği, Öğrencilerle İlk Uçuş gibi çeşitli etkinlikler ile Ankara tarihinin en büyük organizasyonuna birlikte imza attık.


TEKNOFEST İstanbul ve Ankara’nın ardından sıra TEKNOFEST İzmir’de!


Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST İstanbul ve Ankara’dan  sonra muhteşem yolculuğuna İzmir’de devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizin üç büyük şehrinde gerçekleştirilen festivalin üçüncü ve son durağı Ege’nin incisi İzmir’de olacak. Festival, 27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST İzmir, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıyacak.

Çiğli Havalimanı'nda düzenlenecek 5 günlük festivalde teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, “Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktivitelerle dolu TEKNOFEST İzmir için geri sayım başladı!

Ayrıca Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon, Take Off Girişim Zirvesi Ön Etkinlikleri de Milli Teknoloji Hamlesine İzmir’de katkı sunmaya devam edecek.

Ziyaretçi kaydı oluşturmak için tıklayınız.