ANNOUNCEMENTS

08 June 2022
2 - 30 Kasım Çevrimiçi Atölye Kayıtları Başladı!

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan ve ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı, yeniden başlıyor. 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek olan TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Teknoloji Yarışmaları başvuruları açıldı.

Binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına geçtiğimiz yıl 81 il ve 84 ülkeden 20.197 takım, 100 bin genç başvuruda bulundu. Başvurular arasından 5000 finalistin belirlendiği yarışmalarda gençler kıyasıya mücadele etti.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı Teknoloji Yarışmaları ile TEKNOFEST2021, ilk kez düzenlenen Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ile birlikte 34 farklı kategoride yarışmaya ev sahipliği yapacak.  TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar binlerce genç katılabilecek. Milli teknoloji üretmek ve geliştirmek amacıyla çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. Teknoloji Yarışmalarında yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde ödül bekliyor olacak.

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Teknoloji Yarışmalarına başvuru yapmak için tıklayın.

Son başvuru tarihi: 28 Şubat

Detaylı bilgi için teknofest.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Basın bültenine ulaşmak için tıklayın.